Blejk 7,5

BLEJK 7,5 TONĄCY wobler o pięknej lusterkującej pracy. Bardzo ładnie połyskuje bokami przy każdej prędkości prowadzenia. Duża stabilność w locie pozwala posyłać go na spore odległości. Jego głównym przeznaczeniem jest połów boleni. Okazał się jednak bardzo dobry również na szczupaki. Oprócz szczupaków i boleni trafia się okoń. W nocy można zapolować na sandacza i suma. Nocą najlepiej sprawdza się prowadzenie z niewielką prędkością.
Wolno prowadzony Blejk jest słabo wyczuwalny na kiju, jednak cały czas lusterkuje i kusi drapieżniki o czym przekonają się Państwo już po pierwszym nocnym uderzeniu. Warto potrenować w dzień i dobrać odpowiednią prędkość prowadzenia, aby mieć wyobrażenie jak Blejk się zachowuje w wodzie i na jakiej głębokości pracuje . Blejk daje nam pełną kontrolę nad głębokością prowadzenia – prowadzony szybko na uniesionym do pionu wędzisku będzie pracował blisko powierzchni, poprowadzony powoli przy szczytówce opuszczonej do lustra wody zejdzie do około 1,5 metra. Jeśli po rzucie damy mu opaść to można przeszukać również głębsze wody. Ważne, aby podczas opadu mieć kontrole nad przynętą i zamknięty kabłąk, ponieważ brania z opadu na Blejka nie należą do rzadkości.

 

BLEJK 7,5 PŁYWAJĄCY – Podczas jednostajnego prowadzenia drobno lusterkuje, jednak prawdziwą moc tej przynęty można odkryć prowadząc ją z przerwami. Podczas przerw w zwijaniu linki pływający Blejk wypływa pyszczkiem do góry, co do złudzenia przypomina żerującą na powierzchni drobnicę. Taka praca woblera mocno intryguje drapieżniki i często pozwala oszukać duże sztuki, które nie jedną przynętę już widziały. Pływającego Blejka można również poprowadzić jak zranioną, ogłuszoną rybkę , która płynie przy powierzchni robiąc na niej falkę. Przy takim prowadzeniu brania są niezwykle emocjonujące. Oczywiście głębokość zanurzenia Blejka regulujemy sami – zależy ona od prędkości prowadzenia i uniesienia bądź opuszczenia szczytówki do lustra wody. Standardowo przy nisko opuszczonej szczytówce pracuje on około 50-70 cm pod powierzchnią wody.

 

Film z pracą obu wersji znajduje się w zakładce <FILMY>

 

DANE TECHNICZNE

Długość [cm] 7,5
Waga [g] 6 / 10
Typ pływające / tonące
Głębokość pracy [m] (spining)
0 – 1,5m [szczegóły w opisie]
Uzbrojenie 2 kotwiczki nr 6
Cena 25 zł
Cena: 25 PLN
szt.
:
:

In: wobler