Pikebait 8

PIKEBAIT – Jak sama nazwa wskazuje jest to typowo szczupakowa przynęta. Może być prowadzony jak zwykły wobler w trollingu lub spinningu – pływa wtedy bardzo energicznie – jak żywa ryba. Można również prowadzić go jak jerka. Bardzo dobre efekty daje drobne podszarpywanie tzw. pulling. Wtedy przynęta skręca o 180 stopni raz w lewo raz w prawo mocno prowokując szczupaki do ataku. Dodatkowo pracę urozmaica lusterkowanie po każdym mocniejszym podciągnięciu.
Pikebait standardowo przy niezbyt szybkim prowadzeniu będzie pracował około metr pod powierzchnią. Jednak wystarczy unieść wędzisko lub nieco przyśpieszyć a będzie pracował płycej. Aby obłowić głębsze miejsca wystarczy poczekać po zarzuceniu aż Pikebait zatonie na żądaną głębokość.

W powietrzu ten jerk jest bardzo stabilny co przy sporej wadze i opływowym kształcie pozwala na bardzo dalekie rzuty. Kotwiczki są mocne i dość duże, aby zacięcia były skuteczne. Przy tym są odpowiednio oddalone od siebie i nie zczepiają się. Brzuszna kotwiczka jest mocno oddalona od mocowania linki. To również zapobiega splątaniom, poza tym szczupaki często atakują przynętę w pół – czyli tam gdzie jest kotwiczka. Te szczegóły oraz atrakcyjna praca sprawiają, że warto mieć Pikebaita w pudełku i często dawać mu szansę. Powodzenia!

 

 

 

DANE TECHNICZNE

Długość [cm] 8
Waga [g] 30
Typ tonące
Głębokość pracy [m] (spining) 0,1 – 1,5
Uzbrojenie 2 wzmacniane kotwiczki nr 2
Cena 30 zł
Cena: 30 PLN
szt.
:
:

In: wobler